Kwas hialuronowy przywraca skórze młodość!

Kwas hialuronowy to związek należący do grupy polisacharydów, naturalnie występujący w skórze. Jego rola to wiązanie wody i zapewnienie skórze odpowiedniego poziomu nawilżenia. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego potrafi związać około 250 cząsteczek wody. Swoją nazwę zawdzięcza swojemu szklisto-przezroczystemu wyglądowi (z gr. hyalos - szkło). Został wyizolowany około 70 lat temu.

Jak działa kwas hialuronowy?

Skóra dziecka jest bogata w kwas hialuronowy, dlatego jest tak miękka i elastyczna. Jednak z wiekiem traci ona nawilżenie, a stanowiące jej podporę białka – kolagen i elastyna – rozluźniają swoją strukturę. W efekcie skóra zapada się, traci swój kontur, wiotczeje i tworzą się zmarszczki. Kwas hialuronowy wiąże wodę w skórze, zapewniając jej nawilżenie. Ochrania również siatkę włókien kolagenu i elastyny oraz stymuluje produkcję kolagenu. Poprawia nawilżenie i elastyczność skóry, ujędrnia ją i wygładza. Skutecznie łagodzi podrażnienia i tworzy na powierzchni skóry ochronną warstwę.

Kwas hialuronowy wypełnia zmarszczki?

Kwas hialuronowy chroni skórę przed uszkodzeniami, pobudza ją do naturalnej regeneracji oraz zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia. Potrafi szybko wypełnić płytsze zmarszczki mimiczne. Nadaje skórze elastyczność i nawilża ją, sprawiając, że cera staje się promienna i świeża. Jest związkiem biozgodnym, co oznacza, że nie wywołuje podrażnień, pieczenia, zaczerwienienia ani reakcji alergicznych. Z tego też względu polecany jest nawet posiadaczkom cer wrażliwych. Kwas hialuronowy można stosować bezpośrednio na skórę w stężeniach nawet do 100%, jednak w przypadku wyższych stężeń może pojawiać się uczucie pokrycia skóry „filmem”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *